הלבנת שיניים

למראה השיניים והחיוך השפעה רבה על הרושם אותו אנו משאירים. פעמים רבות, ניתן יהיה לשפר את המראה השיניים במהירות ובקלות יחסית וזאת על ידי הלבנת שיניים. לשיניים שלנו יש נטייה להצהיב עם השנים, וזאת בשל שינוי בהרכב המינראלים בשן המבוגרת, ובשל צביעות חיצוניות הנובעות מסוגי מאכלים ושתיה שונים.

הלבנת השיניים נעשית על ידי שימוש בחומר מחמצן, החודר לשכבות השן ומבהיר את שכבת הדנטין ( השכבה הפנימית) של השן.

את תהליך ההלבנה יש להתחיל בבדיקה קלינית ורנטגנית על מנת להעריך את מצב השיניים ולשלול מוקדי עששת וזיהום. לאחר השלמת הבדיקה, נבחר יחד את שיטת ההלבנה המתאימה, המשלבת לרוב טיפול מרפאתי- על ידי שימוש בחומר כימי בעל פעילות מואצת תחת אור, לאחר מכן- המשך בטיפול ביתי.

הסיכון שבתהליך הלבנת השיניים הוא מינימאלי שכן ההלבנה אינה מצריכה שיוף או הסרה של חומר שן, ואינה דורשת הרדמה מקומית. תופעת הלוואי העיקרית אשר עשויה לצוץ הינה רגישות לקור במהלך או לאחר הטיפול, תופעה זמנית החולפת לאחר מספר ימים. לא קיים סיכון לנזק לטווח ארוך כתוצאה מהטיפול המדובר.

תוצאות ההלבנה תלויות מאוד במשך זמן הטיפול, ובצבע השיניים ההתחלתי. את התוצאה הסופית ניתן לראות לאחר כשבועיים עד חודש מסיום התהליך.

שאלות נפוצות

האפקט של הלבנת שיניים משתנה בין אדם לאדם ותלוי בבריאותו, במזון ובשתייה שהוא צורך וכמובן בהשפעות חיצוניות שליליות כגון עישון.צחצוח שיניים קבוע ונכון לצד ביקורים סדירים במרפאה יבטיחו השפעה לטווח זמן ארוך יותר.

השיניים שלנו מורכבות משכבות פנימיות המוקפות בחומר בשם אמאייל היוצר את השכבה החיצונית של השן.
במהלך השנים השן מתעבה והציפוי הולך ונשחק מה שמשנה את צבע השן.
גם סוגים שונים של מחלות, עישון סיגיות ואף צריכה של מזון ומשקאות מסוגים שונים משפיעים על צבע השן.

הלבנת שיניים
דילוג לתוכן